KONSERWACJA KONSOL PS4

Oferuję pogwarancyjne czyszczenie całego wnętrza w konsolach Sony PlayStation 4 (PS4 | PS4 FAT, PS4 Slim, PS4 Pro) oraz wymianę pasty termoprzewodzącej i termopadów. Pamiętaj, że samo wyczyszczenie z kurzu jest niestety niewystarczające. Po kilku przepracowanych latach pasta termoprzewodząca na procesorze utraciła swoje właściwości i wręcz utrudnia odprowadzanie ciepła, dlatego tak ważna jest jej wymiana.
Jeśli Twoja konsola pracuje głośno lub się już nawet sama wyłącza, to prawdopodobnie w środku zalega sporo kurzu i ciepło nie jest odpowiednio odprowadzane z wnętrza konsoli. W skład usługi konserwacji chłodzenia wchodzi:
  • Czyszczenie całej konsoli z kurzu
  • Wymiana pasty termoprzewodzącej na nowy markowy produkt
  • Wymiana termopadów na nowy markowy produkt

Jednym z największych wrogów konsol jest kurz i przegrzewanie się jej, ale odpowiednio wcześnie podjęte kroki mogą temu zapobiec i zdecydowanie wydłużyć żywotność tych urządzeń.
Układ chłodzenia w konsoli, tak jak w laptopie również wymaga okresowej konserwacji. Zbierający się na żeberkach radiatora kurz z czasem utrudni przepływ powietrza, co spowoduje nieprawidłowe chłodzenie konsoli. Objawia się to szybszym przegrzewaniem, zawieszaniem, wolniejszym uruchamianiem aplikacji i głośną pracą wentylatora.
Praca układu w nieprzewidzianej przez producenta, zbyt wysokiej temperaturze, może doprowadzić do trwałego uszkodzenia układu graficznego, procesora lub innych komponentów montowanych na płycie głównej konsoli, które nagrzewają się podczas pracy.